mercedes S-class

Mercedes S-class

Благодарение на допълнителните четири цилиндъра, класически аспириран преди повече от тридесет години, без компресори и турбини. Трябваше да осигури впечатляващите 540 к.с. И структурно това беше чифт редови осмици в един V-образен блок. Но много преди. Поради същите еколози, дизайнерите трябваше да стъпят на гърлото на собствения си полет на фантазия и. За да се съобразят с по-строгите екологични стандарти. Да изстискат двигателя до само дванадесет цилиндъра. Шест литра и 408 к.с. Освен това прогнозната цена от 300 000 германски марки породи у шефовете на Mercedes-Benz основателни. Съмнения относно възвръщаемостта на такъв екстремен проект. Следователно шестстотният стана върхът на конвейера.

Mercedes S-class

Изглежда, че какво може да бъде по-готино от фабричния глиган с максимална скорост. В крайна сметка работният обем на неговия гигантски дванадесетцилиндров двигател. С цял литър надвишава този на седемте BMW 750 iL, а мощността на двигателя M120 беше впечатляваща. Над четиристотин сили преди рестайлинг и 394 след това. Инженерите от Bottrop обаче възприемат този мотор като заготовка за собственото си творение, което обещава да стане венецът на цялата гама от двигатели „сто и четиридесет“ като цяло. Поне така разумно вярваха в началото на деветдесетте години. Усъвършенстването на всмукателния и изпускателния отвор, отвора на блока и оригиналното ковано бутало позволиха да се увеличи мощността на V12 с почти двеста коня, в резултат на което те станаха 574 к.с., а въртящият момент се увеличи почти до товарни индикатори – 772 Nm.

Brabus

Следователно на скоростомера на S-класата в тунинг версията от Brabus се появи спираща дъха цифра от 330 км / ч – чрез премахване на електронната примка 7,3-литровият седан може да бъде ускорен до 305 км / ч. Atelier AMG е най-лошият конкурент на Brabus. Въпреки това същият двигател M120, модифициран в Афалтербах и монтиран на суперавтомобила Pagani Zonda S 7.3, развива само 547 к.с. и 750 Нм въртящ момент. Дори без оглед на сто и четиридесетия, двигателят M120 след модификации се оказа толкова готин, че 7,3-литровият E-клас W210 през 1996 г. успя да влезе в Книгата на рекордите на Гинес като най-бързия седан в свят, ускорявайки до 330 км/ч. Така че официално версията от Brabus може да се счита за най-готината.